DKMS-Logo2Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na szczytną akcję, jaką w ten weekend organizuje w Trójmieście Fundacja DKMS Polska. Każdy z nas może uratować czyjeś życie.

Czytaj dalej...

Pierwszego po europejsku, trzeciego po polsku – warto świętować naszych 10 lat w Unii Europejskiej i 223. rocznicę uchwaleni a Konstytucji 3 Maja.

Czytaj dalej...

Jeden samochód, nieletni kierowca bez prawa jazdy i siedmioro zabitych nastolatków. Tę tragedię z weekendu zapamiętamy na długo. Do ilu innych, nie mniejszych, choć oby z jak najmniejszą liczbą ofiar, dochodzi tylko z powodu brawury i nadmiernego pośpiechu?

Czytaj dalej...

112-BLOG1Pomoc w odebraniu porodu, reanimacja noworodka, uratowanie niedoszłych samobójców, zapobieżenie wybuchowi gazu. To sprawy, którymi w ostatnich tygodniach zajmowali się ratownicy pracujący w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku. Ratownicy, a nie wyłącznie operatorzy telefonu nr 112. Takie określenie ich roli to zdecydowanie za mało. Obowiązki, jakie sami na siebie biorą, daleko wykraczają poza odbieranie telefonów od ludzi potrzebujących pomocy.

Czytaj dalej...

Dzisiejszy tytuł zaczerpnąłem z komentarza pod publikacją trójmiejskiego portalu, dotyczącą rzekomego ostrzelania rosyjskiego samochodu na polskiej drodze. Podzielam opinię komentatora, nie rozumiem potrzeby zamieszczania takiego tekstu, w głównej mierze opartego na przetłumaczeniu artykułu opublikowanego wcześniej na portalu rosyjskim. Mało tu faktów, i za mało troski, by nie ulec prowokacji.

Czytaj dalej...

To będzie blog o kibicowaniu, choć niekoniecznie o sporcie. Nie tylko z urzędu kibicuję Pomorzu i jego sukcesy chciałbym tu przybliżać. Nie sposób chwalenia Pomorza nie zacząć od sportu. I od Sopotu. Lekkoatletyka na światowym poziomie w profesjonalnie przygotowanej Ergo Arenie. Przez trzy dni każdy mógł poczuć się prawdziwym kibicem. Czy podobnie będzie w końcu na PGE Arena i na innych piłkarskich stadionach? Tam, mimo najszczerszych chęci bycia tylko kibicem, w ostatnim czasie pełnię rolę strażnika. Takiego, który po każdym chuligańskim wybryku pseudokibiców musi tłumaczyć, że w walce z bandytyzmem nie ma miejsca na ustępstwa.

Czytaj dalej...