Monika Mazur

Monika Mazur

Nowe dziecko to zawsze duże emocje i rewolucja w rodzinie. Najbardziej przeżywa to starsze dziecko. Często czuje zazdrość i strach, że rodzice będą teraz bardziej kochać brata lub siostrę. Jak sobie z tym radzić?

 

To ma być miejsce przyjazne dzieciom i całym rodzinom. Nawet maluchy będą mogły przyjemnie spędzać tu czas na zabawie, zwłaszcza od 6 grudnia, gdy otwarty zostanie dla nich specjalny wydział zabaw.

W pokoiku na stoliku stało mleczko i jajeczko...i tak dalej i tak dalej. Podobnych rymowane jest całe mnóstwo, oczywiście można też sięgnąć po klasykę dziecięcej poezji. Ważne, by jak najwcześniej uczyć dzieci zapamiętywania prostych tekstów. To doskonały sposób, by poznawały nowe słowa.

czw, 14 sierpnia 2014

Małe dziecko w wielkim tłumie

Trwa długi weekend i plenerowych imprez na Pomorzu nie brakuje. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się między innymi zlot żaglowców w Gdyni. Z pewnością będą tam tłumy. Czy warto zabierać tam także nasze dziecko?

śr, 13 sierpnia 2014

Nie dotykaj! To moje!

W życiu dziecka nadchodzi taki moment, że staje się zaborcze, pilnuje swoich zabawek jak oka w głowie i żadne inne dziecko nie ma prawa ich dotknąć. Wystarczy, że ktoś chce w piaskownicy pożyczyć łopatkę lub grabki i awantura gotowa. Jak na to reagować? Martwić się, że mamy w domu aspołecznego samoluba?

pon, 11 sierpnia 2014

Dziecko w restauracji

Jeśli mamy dziecko już chodzące i do tego nie lubiące długo siedzieć w jednym miejscu-takie wyjście do restauracji niestety nie ma wiele wspólnego z przyjemną, odprężającą kolacją. Częściej kończy się jedzeniem w dużym pośpiechu, poplamionym ubraniem i jeszcze wstydem, że narobiliśmy tyle bałaganu i wystraszyliśmy innych gości.

Rodzicom wydaje się, że trudno o gorszą tandetę, a dzieci są zwykle zachwycone. Liczy się, by zabawka była kolorowa, najlepiej jeszcze żeby się ruszała i wydawała upiorne dźwięki. Takich rarytasów oczywiście też na jarmarku nie brakuje, ale zapewniam, można tam znaleźć także coś, co zachwyci i rodziców i dzieci.

Polacy na potęgę jedzą jabłka na przekór Putinowi, ja zachęcam, by do tej akcji przyłączyć też dzieci. Nie trzeba im oczywiście tłumaczyć zawiłości międzynarodowej polityki, chodzi po prostu o dodatkową porcję witamin.

Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią kolejny już raz zachęcam przyszłe mamy, by z karmienia za szybko nie rezygnowały. Korzyści dla dziecka są oczywiste. Ja dziś jednak chciałabym podkreślić korzyści dla mamy. Karmienie piersią naprawdę pozwala błyskawicznie schudnąć. Problem pojawia się dopiero później, gdy dziecko od piersi już odstawimy.

Niedawno pisałam o tym, jak piękna potrafi być przyjaźń dziecka i psa. Dziś o zwierzęciu trochę większym, ale z którym również można się zaprzyjaźnić. Zapraszam Państwa do szkółki jeździeckiej.


Strona 1 of 5